Życie zgodne z rytmem Księżyca

Badania naukowe potwierdziły, że Księżyc ma ogromny wpływ na życie całej Ziemi i każdego z nas z osobna. Rządzi fazami przyrody: przypływami i odpływami morza oraz cyklami biologicznymi człowieka (np. menstruacja u kobiet). Żyjąc zgodnie z rytmem Księżyca dopasowujemy się do naturalnych rytmów przyrody i zdobywamy potężnego sprzymierzeńca. Księżyc pomaga w pielęgnacji urody, dbaniu o linię, planowaniu miesięcznego cyklu aktywności.

Nów:

Na nowiu, kiedy Księżyca nie widać, łatwiej jest rzucić palenie, rozpocząć dietę odchudzającą, zrezygnować z dań i napojów, do których się przyzwyczailiśmy. Organizm łatwiej się oczyszcza ze złogów i trucizn. Jednodniowa głodówka pomoże zapobiec wielu chorobom i poprawi nasze samopoczucie. Nów to czas siewu (nie tylko roślin!). Dobrze jest w tym czasie zainicjować nowe projekty, przedsięwzięcia lub też chociaż podjąć stosowne decyzje. Może być to dla nas początek nowej drogi. Energia nowiu niesie bowiem w sobie szansę na zmianę.

Pierwsza Kwarta (D):

Kiedy Księżyca przybywa, nasze ciało jest gotowe do wchłaniania wszelkich substancji odżywczych i wzmacniających, potrzebnych organizmowi do wzrostu i prawidłowego rozwoju. Przybywamy wtedy na wadze, mimo że jemy tyle, co zwykle. Włosy strzyżone w tym czasie odrastają szybciej i są zdrowsze.

Pełnia:

Kiedy Księżyc jest w pełni, ludzie zachowują się inaczej niż zwykle. Są podnieceni, w działaniu kierują się emocjami i instynktem. Niewinna sprzeczka może się przerodzić w poważny i groźny w skutkach konflikt. Lunatycy wędrują we śnie, zakochani są niespokojni i nie mogą wytrzymać bez swojej drugiej połowy. Nasilają się wówczas wszystkie stany transowe, również tak zwany ciąg alkoholowy. Dla niektórych ludzi o nieharmonijnej osobowości to czas nasilenia stanów psychotycznych i histerycznych. Podczas pełni policja wzmacnia swoje patrole i posterunki, ponieważ zwiększa się liczba przestępstw i wypadków. Rany silniej krwawią, a krwotoki trudniej zatamować. Dlatego nie poleca się przeprowadzania operacji w tym czasie. Położne zauważą zapewne, że w okolicach pełni rodzi się więcej dzieci. Jest to bowiem czas kosmicznych zbiorów. Pełnia jest również dobrym dniem na ścisły post, gdyż w tym czasie organizm najlepiej przyswaja zawarte w wodzie składniki mineralne i mikroelementy. Odwieczne prawo karmy głosi: Co posiejesz, to zbierać będziesz. A zatem, jeżeli nasze projekty, plany życiowe czy biznesowe opierały się na trzeźwych, solidnych założeniach, to teraz będzie widać ich pierwsze rezultaty, jeżeli zaś budowaliśmy na piasku, to teraz właśnie wszystko się zawali.

Trzecia Kwarta (C):

Kiedy Księżyca ubywa i zmierza do nowiu, jesteśmy bardzo aktywni i świadomi swoich czynów. Większość prac domowych wykonywana jest wtedy bez wysiłku, operacje chirurgiczne dają lepsze rezultaty niż zazwyczaj. Nie tyjemy tak szybko, nawet gdy jemy więcej niż normalnie. Jest to najlepszy czas do przeprowadzania kuracji odchudzającej. Organizm wypłukuje zbędne substancje, poci się i wydycha. Rany łatwiej się goją, skóra lepiej wysycha i zabliźnia się. Dlatego wizyty u kosmetyczki i wszelkie oczyszczające zabiegi skóry należy wykonywać po pełni, kiedy Księżyca ubywa. Włosy strzyżone wtedy odrastają szybciej.
Żyjąc zgodnie z rytmem Księżyca, wpasujemy się w rytm natury i wtedy wszystko, co będziemy robić, przyjdzie nam z większą łatwością.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.